Czym jest dropshipping?

Jeśli kiedykolwiek byłeś zainteresowany założeniem własnego biznesu online, być może słyszałeś rzucany termin „dropshipping”. Ale co to naprawdę znaczy? O co chodzi? Dlaczego z każdym rokiem słyszymy o tym więcej? A co najważniejsze, w jaki sposób może pomóc w rozwoju Twojej firmy?

Zacznijmy od zrozumienia, co oznacza założenie firmy dropshipping.

Masz sklep internetowy, w którym sprzedajesz produkty, ale nie masz żadnego z tych produktów w swoim magazynie ani w domu.
Kiedy ktoś składa zamówienie w Twoim sklepie dropshipping, składasz to samo zamówienie bezpośrednio u swojego dostawcy dropshipping. Nie martw się. Istnieje wiele aplikacji, które pomagają w zautomatyzowaniu tego.

Wtedy Twój dostawca dropshipping zajmie się resztą. Pomyśl o przygotowaniu paczki i wysłaniu zamówienia prosto do klienta.
Teraz Twój klient otrzyma paczkę prosto od Twojego dostawcy dropshipping, a Ty nigdy nie dotknąłeś produktu pomiędzy!

Większość osób, które szukają informacji o dropshippingu i chcą założyć/prowadzą sklep dropshipping, robi to z jednego lub więcej z tych powodów:

Zarabiaj więcej pieniędzy. Jeśli zrobisz to dobrze, dropshipping może Ci wiele zarobić. Wystarczy spojrzeć na te historie sukcesu.
Bycie swoim własnym szefem. Niektórzy ludzie nie lubią pracować dla szefa, więc szukają innych sposobów na zarabianie pieniędzy.
Praca niezależna od lokalizacji. Sklep dropshipping może być prowadzony z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Dopóki możesz łatwo komunikować się z dostawcami i klientami, możesz prowadzić swoją firmę i nią zarządzać. Nazywa się to również byciem Digital Nomad.